2021. május 12. szerda, Pongrác nap van. Holnap Imola, Szervác nap lesz.

Női röplabda Extraliga - Játék nélkül bajnok a Nyíregyháza

A Fatum Nyíregyháza nyerte a női röplabda Extraliga 2020/21-es idényét, miután döntőbeli ellenfele, a Swietelsky-Békéscsabai RSE koronavírus-fertőzés miatt a finálé második és harmadik mérkőzésére sem tud kiállni. A viharsarkiak már a hétfőre kiírt első találkozóra sem tudtak elutazni, csütörtökön pedig bejelentették, a korábbi három eset után újabb öt játékosukról derült ki, hogy fertőzött. A klub a felnőtt csapat edzéseit felfüggesztette, a magyar szövetség versenybizottsága pedig pénteken úgy határozott, nem engedi a találkozók lejátszását, azokat 3-0-s eredménnyel a Nyíregyháza javára írja. A Magyar Kupában is győztes szabolcsiak - akik a szezon során mindössze egyszer kaptak ki - 2007 óta első, összességében hatodik bajnoki címüket ünnepelhetik, a következő idényben pedig a Bajnokok Ligája főtábláján szerepelhetnek. (fotó: Facebook/Fatum)

- MTI -