2020. július 12. vasárnap, Dalma, Izabella nap van. Holnap Jenő nap lesz.

Női röplabda Magyar Kupa - Ezüstérmes a Fatum

Vasas nyerte a női röplabda Magyar Kupát, miután a csütörtöki, nyíregyházi fináléban 3-1-re legyőzte a házigazda együttest. A fővárosiak történetük 13. kupagyőzelmét szerezték - 2015 óta az elsőt -, ezzel immáron egyedül vezetik az örökrangsort.

A két együttes a mostani bajnokságban kétszer találkozott egymással, mindkétszer a hazai csapat győzött 3-0-ra. A kezdésre szinte teljesen megtelt a Continental Aréna, remek hangulatban kezdődött a mérkőzés. Az első felvonásban a címvédő Nyíregyháza villámrajtot vett, 14-7-re is vezetett, ám a Vasas az azeri Ayshan Abdulazimova ponterős játékának köszönhetően egyenlített, majd két szettlabdát hárítva előnybe került.  A második játszmában a fővárosiak ott folytatták, ahol az elsőben abbahagyták: okos, taktikus játékkal, több jó egyéni teljesítménynek köszönhetően különösebb izgalom nélkül duplázták meg előnyüket.  A harmadik etapban sokáig úgy tűnt, a Vasas a lehető legrövidebb idő alatt le tudja zárni a találkozót, ám a játékrész hajrájára a Varga Elizabeth vezette hazaiak feltámadtak és mérkőzéslabdát hárítva szépítettek.  A negyedik szett hozta a legszorosabb küzdelmet, végig fej fej mellett haladtak az együttesek, és bár a nyíregyháziak ekkor is több mérkőzéslabdát hárítottak - egyszer a videobíró segítségével - a Vasas nyerte több mint 135 perces finálét. (fotó: Czeglédi Zsolt/MTI)

A bronzérmet a Jászberény ellen diadalmaskodó Újpest szerezte meg.

- MTI -