2020. július 10. péntek, Amália nap van. Holnap Lili, Nóra nap lesz.

Nyíregyházán tartják a családreferensek  évindító találkozóját

Nyíregyházán, a Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda kollégiumi épületében tartják a családreferensek szokásos évindító találkozóját 2020. jan. 17-18-án. A találkozóra – amelyen Palánki Ferenc Debrecen-nyíregyházi megyéspüspök és Felföldi László általános helynök is részt vesz –, számos egyházmegyéből érkeznek házaspárok, lelkivezetők. A szakemberek a családpasztoráció megújításáról fognak tanácskozni, ezt megelőzően tanulmányozták Bíró László családreferens püspök atya a nemrég lezajlott, XXVI. Család-kongresszushoz intézett üzenetét. Január 17-én, pénteken este 6 órától Felföldi László plébános, általános helynök tart előadást, a programok szombaton folytatódnak, 9 órától. Mások mellett csoportbeszélgetéseken a családreferensek olyan kérdésekre keresik a választ, mint Mi segíti a pozitív szemlélet jelenlétét a családpasztorációban, hogyan segítik a zátonyra futott házasságban szenvedőket?  A csoportmunka kiértékelését Palánki Ferenc püspök atya vezeti. A program záró mozzanataként Palánki Ferenc megyéspüspök mutat be szentmisét a jelenlévő atyák koncelebrálásával 11:30-tól az intézmény Szent Imre-kápolnájában. A találkozón lehetőség nyílik az esti kötetlen beszélgetésekre is, valamint szombat délután Nyíregyháza nevezetességeinek megtekintésére. (fotó:szentimre-nyh.hu)