2019. szeptember 22. vasárnap, Móric nap van. Holnap Tekla nap lesz.

Nyíregyházi siker a lépcsőfutó versenyen

A romániai Szatmárnémetiben rendezett lépcsőfutó versenyen a dobogó legfelső fokára állt fel Oszlár Gábor tű. százados, a Nyíregyházi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság parancsnokhelyettese és Dudás Richárd tű. őrmester, a Nyíregyházi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság beosztott tűzoltója – értesült szerkesztőségünk. Immár hagyományként, minden évben képviselteti magát magyar csapat a román lépcsőfutó versenyen. Nyolcadik alkalommal rendezték meg a versenyt, ebben az évben először Szatmárnémeti központjában, a Közigazgatási Palota 16 emeletes lépcsőházában futottak fel a csapatok a tizedik emeletig, teljes védőfelszerelésben. A kategóriájukban induló kilenc csapat közül a Nyíregyházi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság csapata bizonyult a legjobbnak, a tizedik emeletre 78 másodperc alatt jutottak fel. (fotó: Dudás Richárd)