2024. szeptember 17. kedd, Zsófia nap van. Holnap Diána nap lesz.

Nyíregyházi siker a világbajnokságon

Varga Mihaéla, a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 10/C osztályos tanulója a 2024. szeptember 01. és szeptember 08. között Moosburgban (Ausztria) megrendezett 3 Dimenziós Íjász Világbajnokságon ezüstérmet, 2. helyezést ért el a Lány Junior CU kategóriában. Mihaéla az Encsencsi Vadász és Íjász Egyesület tagja és versenyzője, mely egyesület elnöke és Mihaéla edzője is egyben, Szedlár János.

Mihaéla 2023. év ősze óta kezdte el ezt a sportot, idén április óta űzi versenyszerűen. 2024. április és augusztus között nyolc hazai rendezésű versenyen vett részt, ahol 7 aranyérmet és az Országos Bajnokságon ezüstérmet szerzett. Ezt követően jutott ki az Ausztriában megrendezett szeptemberi Világbajnokságra, ahonnan ezüstéremmel tért haza. Gratulálunk Mihaélának és segítőinek, felkészítőinek: Szedlár Jánosnak és Böszörményi Lászlónak.