2020. július 12. vasárnap, Dalma, Izabella nap van. Holnap Jenő nap lesz.

Nyíregyházi úszósikerek Nizzában

Remek eredménnyel zárták az FFN-Golden Tour Nemzetközi Úszóversenyt a Nyíregyházi Sportcentrum úszói, Hatházi Dóra és Szurovcsják Ivett. Hatházi Dóra új egyéni csúccsal 200 m pillangón a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A fiatal sportoló elmondta: remek felkészülési verseny volt, az eredményen pedig ő maga is meglepődött. Amellett, hogy bronzérmet szerzett, új egyéni csúcsot is beállított.

Urbin Tamás, a NySC úszó szakágvezetője kiemelte a nemzetközi tapasztalatok fontosságát. Elmondta: még a felkészülés elején járnak, de az eredmények alapján elmondható, hogy nagyon pozitívan indult az év. Az OB-ig még hat hét van, addig beiktatnak egy adzőtábort is. A magyar bajnokságot márciusban rendezik, Urbin Tamás pedig bízik abban, hogy mindkét lány jól szerepel, és ott lehet a magyar rendezésű Európa Bajnokságon - a verseny ugyanis kvalifikációs, az EB mellett olimpiai kvótát is lehet szerezni a nyári játékokra.