2019. augusztus 25. vasárnap, Lajos, Patrícia nap van. Holnap Izsó nap lesz.

Országszerte kétezer programmal várja a közönséget a Múzeumok Éjszakája

Közép-Európa legnagyobb és legnépszerűbb muzeális eseményére készül most Magyarország sok száz kulturális intézménye - mondta a kultúráért felelős államtitkára. Országszerte mintegy 400 intézmény várja a közönséget csaknem 2000 programmal június 22-én, a 17. Múzeumok éjszakáján, melynek "fővárosa" Szombathely lesz. Fekete Péter hozzáfűzte, mára hagyománnyá vált, hogy a családok felkerekednek ezen az estén, és általában több múzeumot is bejárnak - jegyezte meg az államtitkár, hozzátéve: a tavalyihoz hasonlóan ebben az évben is mintegy 400 ezer látogatót várnak a Múzeumok éjszakájára, ami az éves múzeumi látogatottság 4 százalékát teszi ki. Nyíregyháza is csatlakozott idén is a programsorozathoz. Június 22 –én a Jósa András Múzeum mellett a Kállay Gyűjtemény is programokkal várja a nyíregyháziakat.

Forrás - MTI

További belföldi hírek