2019. június 16. vasárnap, Jusztin nap van. Holnap Alida, Laura nap lesz.

Ovi Sport pályát adtak át Nyíregyházán

Országosan a 350., Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a 29., Nyíregyházán a 14. ovi-sport pályát adták át ünnepélyes keretek között a Tündérkert Keleti Óvoda Élet úti telephelyén. Dr. Molnár Andrea, az Ovi-Sport Közhasznú Alapítvány elnöke az átadáson elmondta: a 6x12 méteres pálya tökéletesen alkalmas a gyermekek játékos sportolására. Év égéig eléri a négyszázat országosan az ovi pályák száma. Molnár Andrea azt is elmondta, hogy több mint háromezer óvodapeadgógust vontak már be a képzési programukba és naponta ötvenezer gyerek használja ezeket a pályákat. A beruházásra önkormányzatok páláyzhatnak.

Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza MJV polgármestere arról beszélt, Nyíregyházán 35 óvodából 14-ben már van ilyen pálya, ahol lehet kosarazni, röplabdázni, kosárlabdázni például. TAO-s beruházásként valósultak meg ezek a pályák, az önkormányzat 33%-ot, 3,5 millió forintot biztosított. A cél, hogy a gyerekeknek a legjobb körülményeket teremtsék a mozgáshoz.