2019. december 13. péntek, Luca, Otília nap van. Holnap Szilárda nap lesz.

Pénteken kezdődik a 9. Nyírségi Nemzetközi Néptáncfesztivál

Augusztus 16-20-ig a táncé lesz a főszerep Nyíregyházán – 9. alkalommal rendezik meg ugyanis a Nyírség Nemzetközi Néptáncfesztivált. Az esemény beharangozó sajtótájékoztatóján Demarcsek György, a Nyírség Táncegyüttes művészeti vezetője elmondta: az esemény egyik célja, hogy növeljék a város kulturális vonzerejét. Az öt napon át tartó folklórprogramot ebben az évben az augusztus 20-ai ünnepséggel együtt rendezik meg a nyírségi nagyvárosban, ahová a helyi együttesek mellett Bulgáriából, Szerbiából, Thaiföldről, Indiából, Indonéziából, Mexikóból és Brazíliából várnak összesen tizenegy néptánccsoportot - hangzott el az esemény hétfői sajtótájékoztatóján Nyíregyházán. A külföldi együttesek mellett az Igrice és a Szabolcs Néptáncegyüttes, valamint a Figurás és a - fennállásának 45. évfordulóját ünneplő - Nyírség Táncegyüttes lép majd fel a nyíregyházi közönség előtt.

Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere megjegyezte, hogy a fesztivál az augusztus 20-i városi ünnepséghez is kapcsolódik, a késő délután kezdődő ünnepi program után csoportok zenei együtteseinek világzenei koncertje következik, majd gálaműsorral és tűzijátékkal zárul a Szent István-napi ünnepség és a néptáncfesztivál. Dr. Ulrich Attila alpolgármestertől pedig megtudtuk: az ünnepségen 5 életmádíjat és 1 díszpolgári címet is kiosztanak majd, az eseményt pedig hatalmas tűzijáték zárja.