2019. december 7. szombat, Ambrus nap van. Holnap Mária nap lesz.

Rekord nagyságú adomány érkezett a Nyíregyházi Állatparkba

Óriási összefogás keretében, rekord nagyságú adomány érkezett a Nyíregyházi Állatparkba 1 nap alatt – közölte Révészné Petró Zsuzsa, a park osztályvezető-szóvivője. Az immár hetedik alkalommal megrendezett úgynevezett 100Ft-os napon, a belépő minden látogató számára 100Ft-ba került, csupán annyi kérés volt, hogy aki megteheti, hozzon magával egy ajándékot. Már a kora reggeli órákban kígyózó sor fogadta a park munkatársait, s zárásig több mint 16.000 ember érkezett az ország leglátogatottabb vidéki turisztikai látványosságába. A több teherautónyi adományért-mely főleg tartós élelmiszer, higiéniás termék, játék és ruhanemű volt-még aznap eljött a 25 városi és megyei családsegítő szervezet. Ráadásul a jelképes összegű belépő miatt sok olyan ember érkezett- nem csak az országon belül, de a határon túlról is- aki egyébként nem tehetné meg hogy állatkertben kiránduljon. (fotó: Sóstó Zoo)