Megdőlt a napi országos és fővárosi melegrekord szombaton, valamint a legmagasabb napi minimum-hőmérsékleti rekordok is megdőltek vasárnap hajnalban - közölte a HungaroMet Zrt. vasárnap. Azt írták: szombaton a budakalászi állomáson 40,0 Celsius fokot mértek, ez új legmagasabb napi országos maximum-hőmérséklet, a korábbi 37,5 Celsius fok volt Örkény állomáson 1994-ben Tájékoztattak arról is, hogy Bodán csupán 26,3 Celsius fokig hűlt le a levegő, ez volt a legmagasabb napi minimum-hőmérséklet, ami ugyancsak rekord
Budapesten, Újpest állomáson 39,8 Celsius fokig emelkedett a hőmérséklet, ami fővárosi napi maximum-hőmérsékleti rekord, a korábbi 36,5 Celsius fok után, amelyet Budapest Országút állomáson 1935-ben regisztráltak.
- MTi -