2020. november 23. hétfő, Kelemen, Klementina nap van. Holnap Emma nap lesz.

Rendhagyó cinkeavató a Bemben

Cinkeavató ünnepséget rendezett a Nyíregyházi Bem József Általános Iskola. A kialakult járványügyi készültség idején is, a járványügyi szabályok szigorú betartása mellett az iskola ápolni kívánja élő hagyományait annak érdekében, hogy a gyerekek megtapasztalják az egy adott közösséghez tartozás élményét és biztonságát, tudta meg szerkesztőségünk.

A Nyíregyházi Bem József Általános Iskolában több évtizedes hagyomány, hogy az ötödik osztályos diákokat Cinkévé avatják, közösen megünnepelik azt, hogy felső tagozatos diákok lettek. A Cinkeavatónak fontos szerepe van abban is, hogy diákok éljék meg általános iskolás éveik fontos pillanatait. A vidám avatóval az intézmény szerette volna megkönnyíteni a felsőbe kerültek életét, éreztetni velük azt, hogy ők a felsős közösség tagjai, ahol fontosak és számítanak rájuk. Az ötödikes gyerekek felső tagozatos tanulóvá avatása most a vírushelyzet miatt, egy kicsit eltért a megszokottól. Ennek ellenére a szervezők igyekeztek ötletes feladatokkal, jó hangulatot teremtve emlékezetessé tenni számukra ezt a napot osztálykeretben. Osztály logó készítése, iskolai eszperente megoldása, az iskola helyiségeinek felismerése, a suli logó kirakása puzzle-ból, rajzfilm címének kitalálása emojikból- színesítették a délután programját. A nap zárása a cinketánc és az avatási ceremónia volt, amit most a 8. osztályosok online formában vezettek le, az 5. osztályoknak, és így hivatalosan is felsősökké váltak. (fotó: Bem)