2020. január 28. kedd, Karola, Károly nap van. Holnap Adél nap lesz.

Sokba kerülhet, ha rosszul parkol

Akár 50 ezer forintos helyszíni bírság is kiszabható a helytelen parkolásért Nyíregyházán. Erre figyelmezteti a Közterület-felügyelet a gépjárművezetőket. Ezen kívül feljelentést is vonhat maga után, ha az elválasztó felfestésre állnak a sofőrök – írja a nyíregyháza.hu. A belvárosban leginkább a Hősök terén jellemző, illetve a nagyobb bevásárlóközpontok területén tapasztalható ez a fajta parkolás. Bodrogi László, a Közterület-felügyelet felügyelet-vezetője kiemelte: ahol fel van festve útburkolati jellel a parkolóhely, ez egyértelműen meghatározza, hogyan kell ott parkolni. Ez a felfestés egy gépkocsinak szánt parkolóhely, vagy 2 darab egy nyomvonalon haladó járműnek a parkolási helyét jelenti. Ha valaki úgy áll be, hogy kettő helyet foglal el, illetve vonalra áll rá, szabálysértést követ el, ami miatt a helyszínen a rendőr vagy a közterület-felügyelő vele szemben szankcióval élhet. Figyelmezteti, helyszíni bírságot szabhat ki, illetve feljelentheti. Eddig a Közterület-felügyelet csak figyelmeztette a szabálytalanul parkolókat, de mostantól egy-egy ilyen rossz parkolásért akár 50.000 forintig terjedő is lehet a helyszíni bírság.