2024. március 29. péntek, Auguszta nap van. Holnap Zalán nap lesz.

Szabadtéri tüzek adtak munkát a tűzoltóknak

Több szabadtéri tűz keletkezett hétfőn Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében. A kótaji Nyírfa utca melletti területen egy hektáron lángolt a száraz fű és kommunális hulladék. Az újfehértói Böszörményi út mögött egy hektáron égett az aljnövényzet és szemét. Nyolcezer négyzetméteren, foltokban égett az avar és száraz fű a nyírmadai Szabolcs útnál, a rakamazi Dózsa György útnál száz négyzetméteren égett a vegetáció, a nyíregyházi Butykai úton kisebb facsomó égett. A helyszíneken a nyíregyházi, a baktalórántházi hivatásos, az újfehértói önkormányzati és a rakamazi önkéntes tűzoltók fékezték meg a lángokat vízsugarakkal, kéziszerszámokkal, közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyi Katazstrófavédelem.