2021. április 10. szombat, Zsolt nap van. Holnap Leó, Szaniszló nap lesz.

Tartós élelmiszert gyűjtenek vasárnaptól a katolikus templomokban

Tartós élelmiszert gyűjtenek vasárnaptól egy héten keresztül a katolikus templomokban. A szokásos nagyböjti élelmiszergyűjtést tavaly a koronavírus-járvány és a templomok bezárása miatt csak részben tudta megvalósítani az egyház. Idén újra meghirdetik a gyűjtést, és arra biztatják a híveket, hogy tartósélelmiszer-felajánlásukat a vasárnapi szentmiséken és az azt követő hétköznapokon, március 7-től 14-ig vigyék el a templomokba és tegyék az erre kijelölt helyre. Kitértek arra: a világjárvány következményeként családok kerültek nehéz helyzetbe, akiknek a Katolikus Karitász, a katolikus egyház hivatalos segélyszervezete igyekezett segítő kezet nyújtani. A szervezet munkatársai, önkéntesei és alkalmi segítői bekopogtak a családok, az idősek ajtaján és segítettek abban és úgy, amire éppen szükség volt.   Ennek a szeretetnek a jele az a nagyböjti alamizsna is, amit a szokásos módon, a Katolikus Karitász munkatársai juttatnak majd el a családokhoz. (fotó: illusztráció - Czeglédi Zsolt)

- MTI -

További belföldi hírek