2020. július 4. szombat, Ulrik nap van. Holnap Emese, Sarolta nap lesz.

Több ezerrel nő az óvodai férőhelyek száma

Tizenhatezernél is több óvodai férőhely létesült 2010 óta, a programba bekapcsolódó katolikus és református egyháznak köszönhetően ez a szám több ezerrel fog növekedni a közeljövőben - hangoztatta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára. Soltész Miklós kiemelte, hogy a református egyház tudatosan készítette elő óvodafejlesztési programját az elmúlt évek során. Jelezte: a reformátusok országosan 30 milliárd forint támogatást kaptak, ebből több mint 3200 új óvodai férőhely jön létre úgy, hogy 47 új óvoda épül és tizenkilencet felújítanak – a program keretében új óvodák épülnek majd megyénkben is, mások mellett Nyíregyházán is. Soltész Miklós hangsúlyozta, hogy az elmúlt tíz évben a magyar kormány minden körülmények között a családokat és a gyerekeket helyezte középpontba, törekvései több területen hoztak számokkal is alátámasztható eredményeket. (fotó: illusztráció - 24.hu)

- MTI -

További belföldi hírek