2021. október 22. péntek, Előd nap van. Holnap Gyöngyi nap lesz.

Új, modern játszóudvarral bővült a nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola

Új, modern játszóudvarral bővült a nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola. A több millió forintos fejlesztést a Nebuló Alapítvány finanszírozta.

Az iskola udvarán létesített játszóudvar ünnepélyes átadásán részt vett többek között dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, dr. Rákóczi Ildikó önkormányzati képviselő és dr. Ulrich Attila Nyíregyháza alpolgármestere is.

A csütörtök délutáni eseményen dr. Szabó Tünde bejelentette: - az iskolában egy rekortan futókör megvalósítására a sport államtitkárság 10 millió forintot különített el. A fejlesztés az atlétika sporttág, a testnevelés órák támogatása mellett a közösség teremtő erőt is segíteni fogja.

A program során nyíregyházi olimpikonok is élménybeszámolót tartottak.

Szeptember 24-én pedig egy családi nap és sportnap került lebonyolításra a Magyar Diáksport Napja alkalmából. Az egész napos sporttevékenység mellett a nap folyamán a tanulók szintén találkozhattak nyíregyházi élsportolókkal.

- Megyei Sajtószolgálat -