2024. április 25. csütörtök, Márk nap van. Holnap Ervin nap lesz.

Újabb áldozatot követelt a Tisza

Áldozatot követelt a Tisza. A Nyíregyházi Tűzoltó és Vízimentő Egyesület a Borsod Megyei Tevékenység Irányítási Központból kapott riasztást, hogy a Tisza Tokaji szakaszán egy 16 éves fiatal stégről a vízbe ugrott és elmerült. A mentőhajó perceken belül a helyszínre érkezett. A Tokaji Vízi Rendészettel és az időközben a helyszínre érkező hivatásos tűzoltókkal a kutatást azonnal megkezdték.  A kereséshez csatlakozott a KELET-MAGYARORSZÁGI SPECIÁLIS MENTŐ EGYESÜLET. A fiatal nem élet túl, szonáros keresés segítségével sikerült beazonosítani a test helyzetét, amit a speciális mentők búvára a felszínre hozott. A vízimentők felhívják az emberek figyelmét a fürdőzés szabályainak betartására, és nagyon fontos, hogy mindig csak az arra kijelölt helyen strandoljunk! (fotó: Facebook/Nyíregyházi Tűzoltó és Vízimentő Egyesület)