2020. szeptember 19. szombat, Vilhelmina nap van. Holnap Friderika nap lesz.

Újabb Apáczai-díjas pedagógus a Vasváriban!

Rangos elismerést vehetett át a napokban Győri Izabella, a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium történelem-német-mozgóképkultúra és média szakos középiskolai tanára, szakvizsgázott pedagógus, innovátor mesterpedagógus. Az oktatási-nevelési területen végzett kiemelkedő munkájáért, és a pedagógiai gyakorlatot segítő tevékenységéért Apáczai Csere János-díjat kapott a kiváló pedagógus. A kitüntetést, a Pesti Vigadóban tartott ünnepségen Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és Maruzsa Zoltán, köznevelésért felelős államtitkár adta át.

Győri Izabella a díj kapcsán rádiónknak elmondta: - Nagy-nagy örömmel és büszkeséggel fogadtam a jó hírt. Maga a díj átadása pedig egy nagyon sűrű pillanat volt, amiben egyrészt benne van a múlt, hiszen én mindig is tanár akartam lenni, de benne vannak a tanulmányaim is, és nem utolsó sorban az a 27 év, amit a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnáziumban töltöttem. Én ebben az oktatási intézményben kezdtem a pályámat, nagyszerű mentorok segítettek, de itt lettem szakmailag is nagykorú. Természetesen a diákokról sem feledkezhettem meg a díj átadás pillanatában, akiket tudtam motiválni a pályám során, és megértettem velük, hogy a tudás, nem információ, hanem nagyon nagy élmény.

Gratulálunk a Vasvári Pál Gimnázium kiváló pedagógusának!

- Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Sajtószolgálat -