2021. szeptember 25. szombat, Eufrozina, Kende nap van. Holnap Jusztina, Pál nap lesz.

Újabb díjat nyert Nyíregyháza

Átadták a Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért és a Tehetségbarát önkormányzat díjakat. A budapesti Music Centerben tartott átadón ott volt Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter, Rácz Zsófia fiatalokért felelős helyettes államtitkár és Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára.

A Bonis Bona-díj célja, hogy erkölcsileg és anyagilag is elismerjék a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakembereket. Idén Novák Éva, a Bem József Általános Iskola pedagógusa „Kiváló tehetséggondozó” kategóriában kapott elismerést.

A Tehetségbarát önkormányzat-díjat olyan önkormányzatok nyerhetik el, amelyek folyamatosan segítik a tehetséges fiatalok felkutatását, támogatását és példamutató együttműködést folytatnak a tehetséggondozó szervezetekkel. A kitüntetést idén Jászfelsőszentgyörgy, Kaba, Kecskemét, Mohács, Nyíregyháza és Zalaszentgyörgy önkormányzata kapta. (fotó: Facebook/Jászai Menyhért)

- InfoStart -