2020. október 28. szerda, Simon, Szimonetta nap van. Holnap Nárcisz nap lesz.

Újabb értékek kerültek a Megyei Értéktárba

A Nyírbátori minorita templom, a Nyírbátori református templom, a Szatmárcsekei csónakos fejfás református temető, dr. Margócsy József helytörténeti munkássága és Baráth Sándor Kristóf fafaragó, faszobrász alkotó munkássága – ezekkel bővült legutóbbi ülésén a Megyei Értéktár. Margócsy József helytörténeti munkásságát Kujbusné Dr. Mecsei Éva, a Megyei Levéltár igazgatója javasolta - így a sajtótájékoztatót a levéltár épületében tartották. Baracsi Endre, az Értéktár Bizottság alelnöke rádiónknak elmondta: legutóbbi ülésükön újjáalakult a bizottság, hiszen lejárt a korábbi mandátumuk. A vezetésnél nem történt változás, a tagoknál is csak annyi, hogy két újabb személy lett tagja a bizottságnak. Baracsi Endre hozzátette: hamarosan megjelenik egy könyv is, amely tartalmazza az eddig felvett mind a 127 megyei értéket.

Kujbusné Dr. Mecsei Éva igazgató és Bánszki Hajnalka igazgatóhelyettes elmondta, Margócsy József születésének 100. évfordulója alkalmából létrehoztak egy adatbázist a közgyűjteményekben található Margócsy hagyatékból, ami elérhető a levéltár honlapján.