2021. augusztus 3. kedd, Hermina nap van. Holnap Dominika, Dominik, Domonkos nap lesz.

Újabb rekordkísérlet indult Nyíregyházán - Verbunkolni hív a Nyírség Táncegyüttes

Online rekordkísérletet indított a Nyírség Táncegyüttes a kárpát-medencei és a világban élő magyarok, és a magyar táncokat kedvelők számára. A felhívás lényege, hogy minél többen táncoljanak verbunkot – a táncról készített egy perces videókat pedig augusztus 20-ig lehet feltölteni az online felületre. Sebestyén István, a magyar rekordok regisztrátora, a Magyar Rekord Egyesület elnöke elmondta: a tánc minden nemzet számára közösségileg megélt élmény is lehet.

Demarcsek György, a Nyírség Táncegyüttes vezetője elmondta: a verbunk egy reofrmkorban kialakult tánc. Bár alapvetően férfitáncról van szó, a rekordhoz természetesen nem csak férfiak csatlakozhatnak. Hozzátette, bíznak abban, hogy sokakat sikerül megszólítani: több ezer videóra számítanak. Az ezekből készült összeállítás az augusztus 20-i városi ünnepséget követően be is mutatják a Rózsakert Szabadtéri Színpadon.

Nyíregyházán több helyszínen, illetve Mátészalkán és Nagyecseden is lesznek rekordpontok, ahol segítséget kaphatnak azok, akik nem biztosak a tánctudásukban:

- július 20., kedd Nyíregyháza, Kossuth tér 10 és 19 óra között

- július 22., csütörtök Nyíregyháza, Kossuth tér 17 és 19 óra között