2020. szeptember 20. vasárnap, Friderika nap van. Holnap Máté, Mirella nap lesz.

Újabb tíz regionális vasútvonalon állítja vissza az eredeti menetrendet a MÁV és a GYSEV

A megrendelő minisztérium és a vasúttársaságok felülvizsgálták a regionális vonalakon június 6-tól bevezetett, ideiglenes járványügyi menetrendeket. A MÁV és a GYSEV október elsejével tíz vasútvonalon állítja vissza az eredeti menetrendet, a pótlóbuszok helyett ismét vonatok szállítják majd az utasokat, és újraindulnak a pótlás nélkül leállított járatok is. Tíz másik viszonylaton már augusztus 1-jétől visszatértek a szolgáltatók az alapmenetrendhez, közölte a MÁV.

A MÁV a Siófok–Tab, a Vámosgyörk–Gyöngyös, a Záhony–Mátészalka, a Nyíregyháza–Vásárosnamény, a Vésztő–Szeghalom–Gyoma, a Püspökladány–Szeghalom–Kötegyán, a Szentes–Hódmezővásárhely, a Lakitelek–Kiskunfélegyháza, az Orosháza–Szentes–Kiskunfélegyháza, a GYSEV pedig a Csorna–Hegyeshalom vonalakon, vonalszakaszokon tér vissza a korábbi menetrendi kínálathoz. Október elsejétől ismét naponta 2-11 pár vonat fog közlekedni az említett vonalakon. (fotó. illusztráció)