2019. augusztus 23. péntek, Bence nap van. Holnap Bertalan nap lesz.

Újra a vígjátékok legjava a VIDOR Fesztivál versenyprogramjában

A tavalyi évhez hasonlóan a VIP bérlettel rendelkező látogatók mindenkinél előbb, már 2019. július 11-én (csütörtökön) és 12-én (pénteken) megvásárolhatják jegyeiket az idei VIDOR Fesztivál színházi versenyprogramjának előadásaira a Móricz Zsigmond Színház Szervező- és jegyirodájában - közölte a nyíregyházi teátrum. Érvényes színházbérlettel rendelkező nézők 2019. július 15-től szintén három napos elővásárlási jogosultsággal rendelkeznek a fesztivál versenyprogramjának színházjegyeire. A versenyprogram nagyszínpadi darabjaira, névre szóló bérletük felmutatásával, maximum személyenként egy bérletre, idén akár  előadásonként 8 db belépőjegy is váltható! A Rózsakert Szabadtéri Színpad két VIDOR előadására, és a kamaraszínpadi előadásokra pedig mennyiségi korlátozás nélkül, válthatnak jegyeket - a szabad helyek függvényében. Akinek még nincs színházbérlete, az se keseredjen el: az elővásárlási jogosultság időszakában is van lehetőség a bérletek megvásárlására! 2019. július 18-tól bárki számára elérhetőek majd a VIDOR jegyek személyesen, a Szervező- és jegyirodában, valamint még aznap, 2019. július 18-án 14 órától már online is megvásárolhatóak lesznek a belépők.

A VIDOR Fesztivál versenyprogramja idén is rendkívül színes, sokféle műfajból, stílusból, hangulatból áll össze - írja a Móricz Zsigmond Színház. Nagy visszatérők nevével éppúgy találkozhat, mint új utakat kereső fiatalokkal. Az előbbire példa a már sok nagyszerű előadás rendezőjeként sokadszorra visszatérő Mohácsi János, aki az Örkény Színház Patika című produkcióját jegyzi, Bagó Bertalan, az Emberi hang rendezője, vagy a Nyíregyházára mindig hazatérő korábbi igazgatók, Verebes István (ő a Vágyrajárók alkotója), és Tasnádi Csaba (Paravarieté, Tanulmány a nőkről). Az első perctől az utolsó percig kacagtató komédiák biztos kezű mestere Cseke Péter (Ne most, drágám), Horgas Ádám szinte minden műfajban otthonos (ő jegyzi az Életrevalókat), Béres Attila, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatója szintén nagyszerűen ért a vígjátékok nyelvén, ő most A király beszédét állította színpadra. Tavaly már találkozhattak a nézők Nyíregyházán, a Don Carlos rendezőjeként Szabó Mátéval, ő a rendezője az Orlai Produkciós Iroda Woody Allen-adaptációjának, a Férjek és feleségeknek; Vörös Róbert, a kiváló dramaturg-rendező izgalmas és nagyon szórakoztató előadást készített a János vitéz daljáték születéséről; Kiss Csaba, aki szintén a műfaj egyik „nagy öreg”-jének számít, a Nemzeti Színház Házasság Palermóban című előadásának rendezője. Találkozhat idén is színészként is dolgozó rendezővel (Kocsis Gergely, a Varsói melódia színpadra állítója), valamint idén határon túlról érkező nagyszerű alkotókkaa is: Sebestyén Aba a Szabadkai Népszínház Lila ákác című produkcióját jegyzi, A temesvári Csiky Gergely Színház és a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának közös produkcióját, az izgalmas, szokatlan hangvételű Burundangát pedig a nálunk most bemutatkozó Csábi Anna. (fotó: megnyitó, 2018)

- Sz-Sz-B megyei Sajtószolgálat/Móricz Zsigmond Színház -