2019. augusztus 23. péntek, Bence nap van. Holnap Bertalan nap lesz.

Újra nyíregyházi tűzoltó részesült országos elismerésben

Idén tizenkilencedik alkalommal hirdette meg a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a Dr. Balogh Imre Emlékpályázatot. Az idei tizenegy pályamű közül Dombrády Gábor tűzoltó főhadnagy nyerte el a Dr. Balogh Imre Emlékpályázat díját. A fiatal főhadnagy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Védelmi Igazgatási szakán, katasztrófavédelmi szakirányon szerzett diplomát. Pályafutását 2011. szeptemberében kezdte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatóságon az egykori Tűzoltósági Felügyelőségen, majd a Katasztrófavédelmi Műveleti Szolgálaton kapott beosztást - tudatta a Megyei katasztrófavédelmi Igazgatóság. Az idei siker nem az első számára, két évvel ezelőtt a multifunkcionális mentőhevederről írt pályázatával nyerte el a legjobbnak járó elismerést. Idén az ajtónyitás lehetőségeit vizsgálta. A kutatási téma ötletét a nagyszámú, ajtónyitással kapcsolatos beavatkozások adták, amelyről nyíregyházi önkéntes tűzoltóként minden esetben értesítést kap ő is. Kutatni kezdte, hogy jelenleg milyen módszerrel lehet leghatékonyabban, kisebb károkozással elvégezni ezeket a tűzoltói beavatkozásokat. Korábbi utazásai során és szakmai pályázatokhoz történő anyaggyűjtések alkalmával a német forrás és kapcsolatfelvétel mindig eredményesnek bizonyult. Így történt a megnyert pályázathoz történő gyűjtőmunkája során is.

Forrás - Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei igazgatóság