2020. február 25. kedd, Géza nap van. Holnap Edina nap lesz.

Újrahasználati és Tájékoztató Központ nyílt Nyíregyházán

Újabb elemmel bővült Szabolcs-Szatmár- Bereg megye Hulladékgazdálkodási rendszere. 2020. február 14-vel megnyitotta kapuit a megye lakosai számára az Újrahasználati és Tájékoztató Központ az Észak-Alföldi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. Nyíregyháza, Kerék út 1. szám alatti telephelyén. Éberhardt Gábor ügyvezető a megnyitón elmondta: kettős funkciót lát el a központ. Egyrészt, ezen tárgyakból nem válik hulladék, másrészt igyekeznek egy szemléletformálást is végrehajtani, a helyiségben szereplő plakátok segítségével.

A Hulladékudvar nyitvatartási ideje alatt ezek a tárgyal bármikor leadhatóak, a megvásárlásra azonban csak pénteken és szombaton van lehetőség. Éberhardt Gábor azt is elmondta: jó állapotú tárgyakat várnak, ami lehet konyhai eszköz, bútor, játék, könyv (...), az elektronikai eszközöket azonban nem tudják fogadni.