2024. október 23. szerda, Gyöngyi nap van. Holnap Salamon nap lesz.

Már a jövő évi munkát tervezik az erdészek

Már zajlik a Sóstói-erdőben a jövő évi erdőgazdálkodási munkák tervezése. Az elmúlt héten kezdődtek meg az őszi fakitermelések, de a Nyíregyházi Erdészet szakemberei már a 2025. évi feladatokat tervezik. A hosszú előkészítési szakasz többlépcsős egyeztetést igényel.

A természetvédelmi értékek védelmét szem előtt tartva, a NYÍRERDŐ Zrt. és a Hortobágyi Nemzeti Park munkatársai, valamint dr. Szigetvári Csaba nyíregyházi botanikus közös helyszíni bejárással hoznak döntést a fakitermelések által érintett területeken a védendő faegyedekről, facsoportokról és a kímélendő területekről. Ilyenkor nem csak a faegyed fafaja, vagy esztétikai minősége a döntő, hanem az erdei élővilágban betöltött ökológiai szerepe is. Amit egy átlagos erdőjáró esetleg kipusztult, beteg fának lát, az sok esetben védett élőlények – például szarvasbogár, ágastapló - nélkülözhetetlen élőhelye. Az erdészet szakemberei festékkel jelölik meg a kímélendő egyedeket, illetve GPS műszerrel is rögzítik az értékes élőhelyfoltok helyét. A jövő évi erdészeti munkák végrehajtása már ezen információk ismeretében történik.