A két férfinak nem sikerült halat fogni, és még büntetőeljárás is indult ellenük – tudtuk meg a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészségtől.
A fiatalkorú gyanúsított és társa tavaly kora tavasszal a Keleti Főcsatorna partján tiltott módszerrel, úgynevezett gereblyézéssel kíséreltek meg halat fogni, horgászengedélyük sem volt.
Cselekményüket a halőrök észlelték, a rendőrök a gyanúsítottaktól lefoglaltak egy haltartót és két horgászbotot, ellenük büntetőeljárás indult.
A fiatalkorú pár hónap elteltével újból megpróbált egy botra kötött zsinórral halat fogni, ekkor sem járt sikerrel, ráadásul a halőrök ekkor is elkapták.
Mivel mindkét férfi büntetlen, egyikük fiatalkorú, másikuk fiatal felnőtt, és a cselekményt beismerték, velük szemben orvhalászat vétsége miatt az ügyészség az eljárást egy évre felfüggesztette és a fiatalkorúnak elrendelte a pártfogó felügyeletét.
Amennyiben az egy év alatt újabb bűncselekményt nem követnek el, az eljárást az ügyészség megszünteti.
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség