2026. június 23. kedd, Zoltán nap van. Holnap Iván nap lesz.

Negatív minták – Nincs új ASP fertőzés

Nem talált a Nébih újabb afrikai sertéspestissel fertőzött házisertést a június 3-ai Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei kitörés óta. A szakemberek a védő- és megfigyelési körzetben az összes házisertés-állományt ellenőrizték: mintegy 700 házisertésből származó mintát vizsgáltak. Ezek minden esetben negatív eredményt mutattak, közölte a hatóság. Emlékeztetnek, hogy június elején Vállaj térségében egy mintegy 3000 egyedet tartó sertéstelepen igazolták az ASP jelenlétét. Ez volt az első alkalom, hogy Magyarországon házisertés-állományban mutatták ki a vírust.

 

- Sz-Sz-B megyei Sajtószolgálat -

További helyi hírek